Masáž miminek a dětí

Masáž samotná je „vše – lék“ pro tělo i duši. Přijímat dotek je pro miminko stejně silná potřeba jako přijímat potravu. Miminka se vyvíjela a rostla mnoho měsíců v bříšku maminky a když se narodí, právě dotek navodí jejich klid a spokojenost. Dotek je velmi důležitý a potřebný i u větších dětí, které si masáž užívají stejně jako každý člověk.

Dotekem k pocitu bezpečí

Znáte ty okamžiky, kdy miminko pláče, nejde utišit a nevíte co potřebuje a když si ho vezmete do náruče, utiší se? Ano, to je právě ten léčivý dotek a blízkost, kterou tak moc miminko potřebuje. A nejen miminko, ale každé dítě, bez rozdílu věku.

Masáží u dětí a miminek stimulujeme krevní oběh, proudění lymfy v lymfatickém systému, který je hlavní obranou těla proti infekcím. Masáž podporuje produkci růstových hormonů hypofýzy. Také se zlepšuje svalová koordinace a pružnost kloubů a svalů. Masáž může pomoci při zotavování dětských nemocí jako jsou například nachlazení, astma, trávicí obtíže.

Doteky léčí

Pediatrická masáž pomáhá nejen psychicky, ale také po fyzické stránce

  • Masáž stimuluje hmatové senzory, a tak podporuje vnímání vlastního těla, motorický vývoj a koordinaci pohybů
  • Pomáhá rozvinout pravidelný spánkový režim
  • Masáž bříška pomáhá s trávením a uleví od bolesti
  • Snižuje se hladina stresového hormonu (kortizolu), který tělíčko zatěžuje nebo například tvoří bolest bříška
  • Masáž akupresurních bodů přispěje k uvolnění dýchacích cest a čelních dutin
  • Zajišťuje správný psychosomatický vývoj
  • Napomáhá ke ztišení u dětí s ADHD – masáž se provádí v oblasti šíje a spánků pro posílení empatie. Dítě je pak schopno rychle zchladit svůj vnitřní žár a mozek vytváří hormony vyvolávající báječné pocity.

Masáž dětí:

Cena: 490 Kč / 30 min

Cena: 990Kč / 60 min

Masáž Miminek:

Cena: 250 Kč / 15 min

Další masáže

Masáž miminek a dětí

Masáž samotná je „vše – lék“ pro tělo i duši. Přijímat dotek je pro miminko stejně silná potřeba jako přijímat potravu. Miminka se vyvíjela a rostla mnoho měsíců v bříšku maminky a když se narodí, právě

Motýlí masáž

Pojem „metamorfní“ znamená „přeměnu“. Ta se vztahuje k životním vzorcům, které mají být přeměněny. Tak jako se housenka změní v motýla, v člověku se plně rozvinou dosud skryté schopnosti a přenastaví se organismus do svého plného potenciálu. Proto

Energetická masáž

Energetická masáž je jemná doteková masáž, která uvolňuje napětí v místech, kde je to nejvíce zapotřebí. Působí kladně na nervový systém a na většinu orgánů v těle. Podstatou energetické masáže je obnovit proudění v energetických drahách v lidském těle.

Medová masáž

Detoxikační masáž medem odstraňuje z organizmu nahromaděné toxické látky z potravin, léků a životního prostředí., které se ukládaly hluboko v tělesných tkáních po celý náš život.

Reflexní terapie plosek nohou

Reflexní terapie se považuje za jednu z neúčinnějších metod alternativní medicíny a samoléčby. Je založena na holistických principech a na předpokladu, že na koncích těla (chodidlech a rukou) je zobrazený celý člověk – od páteře až po vnitřní orgány. Fascinuje mě, co vše se zobrazuje na tak malém chodidle.

Breussova masáž

Breussovu masáž vyvinul Rudolf Breuss uznávaný léčitel a expert přírodní medicíny. Tento Rakouský léčitel tvrdil, že neexistují zdegenerované ploténky, se kterýma se dle lékařů nedá nic udělat, ale pouze opotřebované ploténky. Touto masáží ploténky zregenerují.